Plaka Tanıma Sistemi

Hizmetlerimiz

Plaka Tanıma Sistemi

Siteler, Plazalar, Fabrikalar ve Tesislerin kapalı ve açık otopark alanlarının yönetilmesi, izinsiz araçların girişinin engellenmesi ve otopark alanlarının kullanım durumlarının raporlanması için Plaka Tanıma Sistemleri uygulanmaktadır. 

Genel olarak iki tip Plaka Tanıma Sistemi uygulaması vardır.

  • RFID etiket ve okuyucular ile çalışan Plaka Tanıma Sistemleri: Otopark giriş ve çıkışlarındaki bariyerlere yakın bir noktaya konan RFID okuyucunun araç içindeki sisteme tanımlanmış RFID etiketi algılaması sonucunda bariyere tetik vererek açılmasını sağlaması prensibine göre çalışmaktadır. Bu sistemde her araç için bir etiket ya da OGS cihazı kullanılmaktadır. Etiket ya da cihazın kaybolması veya hasar görmesi durumunda yenisi temin edilmelidir. Aynı şekilde sisteme eklenecek her araç için de etiket/OGS cihazına ihtiyaç vardır.
  • IP Kameralar ile çalışan Plaka Tanıma Sistemleri: IP kamera Sistemlerinin yaygınlaşması ile birlikte son dönemde daha çok IP Kameralar ile çalışan Plaka Tanıma Sistemleri tercih edilmektedir. Bu sistemin genel çalışma prensibi; otopark giriş/çıkışlarındaki bariyer sisteminin yanına konumlandırılan IP Kameralar ile araç plakalarının okunarak sisteme kayıtlı olmayan araçların geçişini engellemek ya da kontrol altına almaktır. IP Kameralar ile çalışan Plaka Tanıma Sistemlerinde araç eklemek için ilgili aracın plakası sisteme tanıtılarak geçişi sağlanabileceği gibi araç çıkartılacağı zamanda ilgili aracın plakası sistemden silinerek giriş engellenmiş olur.
  • IP Kameralı Plaka Tanıma Sistemleri ücretli otopark alanlarında da kullanılabilmektedir. Ücret otomasyon yazılımı eklenerek otopark alanına giren araçların içerde geçirdikleri süre hesaplanarak belirlenen tarife üzerinden ücretlendirilmesi ve bunların rapor haline getirilmesi sağlanmaktadır.
SSS

Sıkça Sorulan Sorular

cevap1

0+

Tamamlanan Projeler

0+

Kullanılan Ürünler

0+

Toplam Proje Yüzölçümü

0+

Toplam İş Gücü

REFERANSLAR

Müşterilerimizin Gözünden Biz.

Projelerini gerçekleştirdiğimiz ve vermiş olduğumuz hizmetleri sağlayan müşterilerimiz bizim hakkımızda söyledikleri. 

Bizimle İletişime Geçin!

Elektronik güvenlik sistemleri kapsamındaki hizmetlerimiz ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM